19 października 2016 Last Updated 7:28 pm

Wysoki cholesterol i aktywność fizyczna

Jeśli chcemy być cały czas w formie, nie możemy tylko opierać się na ćwiczeniach, ale też pamiętać o tym, by po prostu być w większym

Jeśli chcemy być cały czas w formie, nie możemy tylko opierać się na ćwiczeniach, ale też pamiętać o tym, by po prostu być w większym ruchu. W przeciwnym razie może się okazać, że kalorie, jakie zgubimy podczas treningu, szybko sobie uzupełnimy i to nawet w nadwyżką. Jeśli nie będziemy w ruchu, nie będziemy mogli mówić o tym, że jesteśmy w formie, ponieważ podczas uprawiania ćwiczeń zwykle będą pracować tylko określone mięśnie. Natomiast, kiedy chodzimy, biegamy, czyli kiedy nie siedzimy za biurkiem, wtedy pracują zwykle wszystkie mięsnie i rozwijają się regularnie.

Cholesterol a ruch

Często zaś zdarza nam się ćwiczyć tylko trzy razy w tygodniu, mniej więcej po pół godziny. Jeśli uważamy, że to wystarczy, to jesteśmy w błędzie, co zresztą sami zauważymy, kiedy kształt naszej sylwetki prawie wcale nie ulegnie zmianie, w tym na lepsze.

Musimy też pamiętać o tym, że wysoki cholesterol często właśnie pojawia się wtedy, gdy w nasze życie wdziera się taka stagnacja. Im mniej będziemy dbać o faktyczną aktywność fizyczną, tym będzie coraz gorzej. Tłuszcz będzie się odkładał, tym bardziej, jeśli w dodatku nasza dieta nie będzie najlepsza i znajdzie się w niej wiele produktów pochodzenia zwierzęcego.

Warto więc dbać o to, by polegać na własnym organizmie, zamiast na różnego rodzaju urządzeniach. Jeśli więc będziemy mieli zobaczyć na przykład w Internecie o jakiej godzinie odjeżdża pociąg, czy też kiedy dokładnie będzie wyświetlany dany film w kinie, warto będzie się przejść i zobaczyć na własne oczy, jakie są podane aktualności na ten temat.

Oczywiście taka opcja jest dobra wtedy, gdy po prostu nie mamy żadnych spraw do załatwienia na mieście, jednak nawet wówczas możemy pomyśleć, co zrobić, by chętniej i częściej korzystać z uroków dobrej pogody i tego, że nam fizycznie nic nie dolega. Warto na przykład wziąć ze sobą aparat fotograficzny, czy telefon i będąc na dłuższym spacerze, porobić ciekawe zdjęcia.

By wyjść z domu

W ten sposób zawsze będziemy mieć powód, by wyjść z domu, czy z biura i udać się na przechadzkę, wdychając jednocześnie więcej powietrza, co z pewnością nie tylko będzie nam służyć w związku z tym, że chcemy zwalczyć zły cholesterol.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss