1 listopada 2016 Last Updated 2:46 pm

Ból głowy a tętniak mózgu

Najczęściej bóle głowy powstają z wyniku naturalnego przemęczenia oraz osłabienia naszego organizmu. Wielu pacjentów skarży się na ból głowy po ciężkim dniu w pracy, czy

Najczęściej bóle głowy powstają z wyniku naturalnego przemęczenia oraz osłabienia naszego organizmu. Wielu pacjentów skarży się na ból głowy po ciężkim dniu w pracy, czy też w czasie utrzymującego się już od dłuższego czasu stresu. Bóle te jednak na ogół nie są zbyt intensywne. Pomocne w takim przypadku okazują się być tradycyjne leki przeciwbólowe oraz często również zwykły spacer, czy też odpoczynek.

Nie ulega zatem wątpliwości, że tego typu bóle są czymś zupełnie naturalnym. Nie powinny nas one zbytnio niepokoić pod warunkiem, że ból nie jest zbyt intensywny oraz nie utrzymuje się dłużej, aniżeli kilka dni. W razie problemów z prostymi objawami bólu głowy można wysmarować skronie. W przeciwnym wypadku niezwłoczna powinna być konsultacja ze specjalistą, który pomoże nam w ustaleniu przyczyny bólu.

Kiedy ból jest niepokojący?

Występujący ból głowy bardzo intensywny powinien niepokoić pacjentów i zmusić ich do szybkiej konsultacji z lekarzem. Bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia okazują się być także niektóre dodatkowe symptomy występujące z bólem takie jak kołatania serca, wymioty, gorączka. W przypadku ich występowania należy bezzwłocznie udać się do lekarza. W takim przypadku bowiem pacjent prawdopodobnie może mieć problemu z innymi schorzeniami, których ból głowy jest tylko jednym z występujących oraz pierwszych objawów. Do lekarza zatem należy się udać w wyniku obserwacji niepokojących symptomów występujących razem z bólem.

Tętnika mózgu- objawy

Najbardziej niebezpieczny ból głowy to taki, który może być spowodowany tętniakiem mózgu. Do jego najczęstszych objawów możemy zaliczyć bardzo silny ból. Często jest on określany przez pacjentów bólem, jakiego nigdy wcześniej nie doznali. Bardzo często też towarzyszy mu drętwienie całego ciała, a tym samym bezwład rąk i nóg. Pacjent ma zatem problemy z poruszaniem się. Nieraz także występuje zesztywnienie okolic karu. Wielu z chorych skarży się także na wymioty, bardzo wysoką gorączkę, omdlenia oraz drgawki. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że w tym przypadku możemy mieć do czynienia z tętniakiem mózgu bardzo niebezpiecznym dla naszego życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Discuss