17 października 2015 Last Updated 4:05 pm

Czy ilość codziennie przyjmowanych w pokarmach witamin pokrywa zapotrzebowanie?

Dorośli ludzie w Polsce mają raczej marną dietę lub nie zwracają uwagi na potencjalne niedobory witaminowe. Akurat dorośli ludzie bardzo często cierpią na niedobór witaminy

Dorośli ludzie w Polsce mają raczej marną dietę lub nie zwracają uwagi na potencjalne niedobory witaminowe. Akurat dorośli ludzie bardzo często cierpią na niedobór witaminy D, który odbija się negatywnie na praktycznie wszystkich funkcjach organizmu. W artykule ocenisz, czy cierpisz na niedobór i poznasz wartościowe warunki suplementacji witaminą słońca.

Ile witaminy D potrzebujesz na co dzień?

Człowiek dojrzały, pracujący fizycznie lub umysłowo ma ogromne straty energetyczne i witaminowe. Oczywiście coraz więcej ludzi stosuje zdrowy styl życia, konstruuje efektywne jadłospisy. Niestety wiedza o niedoborach witaminowych jest ograniczona, a wręcz celowo pomijana. Nie jest to dobre rozwiązania. Wiedz, że idealny jadłospis nie wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę D. Suplementacja zewnętrzna jest zatem obowiązkowa. Przed rozpoczęciem suplementacji zaleca się wykonanie profesjonalnych badań krwi. Standardowo dorosły człowiek potrzebuje około 2000 jm witaminy D.

Trudno też witaminę D przedawkować, chociaż lepiej na wszelki wypadek sprawdzać etykiety na preparatach witaminowych. Zaczynaj suplementację większymi dawkami, a później ustabilizuj się i cyklicznie potwierdzaj stan zdrowia badaniami profilaktycznymi. Musisz wiedzieć, że witamina D wpływa na wiele funkcji organizmu. Dzięki niej ograniczysz codzienne zmęczenie, wróci ci humor, energia, po prostu życiowa witalność. Niektóre osoby, dzięki suplementacji witaminy D leczą zimne stopy i dłonie, a także wychodzą ze stanów przeddepresyjnych.

Wraz z wiekiem wykorzystuj większy potencjał witaminy D

Zapotrzebowanie na witaminę D jest znacznie wyższe u starszych osób. Wraz z wiekiem trzeba podnosić dawkę, ponieważ to odbija się pozytywnie na stanie kości. Jeżeli suplementujesz się witaminą D osteoporoza raczej ci nie grozi. To jedna z częstych przypadłości wynikających właśnie z niedoboru. Teraz już wiesz, że suplementacja witaminą D pomoże ci w codziennym funkcjonowaniu. Zastosuj się zatem do rad i nawet z ciekawości wypróbuj zalecenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss