26 kwietnia 2015 Last Updated 9:49 am

Czym zajmuje się protetyka?

Gdyby nie protetyka, to w razie utraty zęba (lub zębów) bylibyśmy skazani na nieładne braki w uzębieniu, wiele osób przestałoby się uśmiechać, a świat stałby

Gdyby nie protetyka, to w razie utraty zęba (lub zębów) bylibyśmy skazani na nieładne braki w uzębieniu, wiele osób przestałoby się uśmiechać, a świat stałby się smutny i… nieciekawy. Dzięki protetyce i oferowanym przez nią protezom, zyskujemy natomiast doskonałe zastępstwo dla zębów, które tracimy w wyniku chorób i różnych sytuacji życiowych, których czasami nie sposób uniknąć.

W takich właśnie sytuacjach sięgamy po protezy – różne, takie na jakie nas stać lub jakie poleci nam nasz dentysta. Każda proteza, o ile zostanie dobrze dopasowana, jest dobrym uzupełnieniem braków w uzębieniu, niemniej jednak stomatolodzy najczęściej polecają implanty.

Dlaczego?

O tym za moment.

Protetyka tradycyjna

Protetyka potrzebna jest nie tylko po to by przywrócić doskonałość naszym uśmiechom. Dzięki protetyce, po utracie zębów nie dochodzi do dalszej, postępującej degradacji uzębienia. Bez protez dochodzi do zniekształcenia zgryzu, a i pozostałe zęby są nadmiernie eksploatowane. Protezy je odciążają. Tę funkcję spełniają wszystkie rodzaje protez. Co ważne – protezy są czasem niezbędne do zapewnienia nam możliwości dokładnego przeżuwania pokarmów. Tej ich funkcji bagatelizować nie można, bo ma ona poważny wpływ na zdrowie.

Protetyka tradycyjna jest doskonała i dysponuje coraz lepszymi materiałami, ale implanty są lepsze. Dlaczego? Dlatego, że przy okazji stymulują tkanki, które przez to zyskują odpowiednie bodźce i nie zanikają.

Czym są implanty?

proteza-zebowaW chirurgii kosmetycznej implanty wykorzystywane są do upiększania – korygowania kształtu różnych części ciała, powiększania itp., natomiast implanty wykorzystywane w stomatologii są de facto jedynie zastępstwem dla tej części organizmu, którą utraciliśmy.

Owszem implanty stomatologiczne są bardzo estetyczne i komfortowe i pod tym względem również należałoby uznać je za najlepsze rozwiązanie, ale de facto protetyka na implantach jest najzdrowszą protetyką i najlepiej sprawdza się w profilaktyce chorób tkanek przyzębia, wypadania zębów wskutek osłabienia, zaniku kości i im podobnych zjawisk.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie klinikaimplantologii.pl, kliniki posiadającej w ofercie usługi protetyki w Krakowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss