26 listopada 2016 Last Updated 2:49 pm

Dobre nawyki żywieniowe podstawą walki z niestrawnością

Wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych jest podstawą, jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Bez tego żaden organizm nie może dobrze funkcjonować. Jednym z  najpopularniejszych problemów, który dotyka

Wyrobienie dobrych nawyków żywieniowych jest podstawą, jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Bez tego żaden organizm nie może dobrze funkcjonować. Jednym z  najpopularniejszych problemów, który dotyka aż 25 % ludzi, jest niestrawność. Dobre nawyki żywieniowe eliminują ją całkowicie.

Jej najczęstszymi objawami są uczucie sytości i ciężkości oraz pojawiający się ból w okolicach nadbrzusza. Objawy te nie muszą występować razem. Często też pojawiają się nudności, wymioty, zaparcia oraz inne problemy związane z układem pokarmowych.

Te objawy nie należą do przyjemnych. Problemy z procesem trawienia mogą pojawiać się w związku z przebytymi chorobami. Jednak zazwyczaj na niestrawność chorują osoby, które nie dbają o jakość spożywanych posiłków i nie przywiązują wagi do swojej diety. Lekceważące podejście do odżywiania może być powodem wielu problemów zdrowotnych. Na niestrawność należy zareagować jak najszybciej, żeby móc bez problemów skorzystać z życia i nie myśleć o kłopotach zdrowotnych.

Wszyscy znamy zasady dobrego żywienia, które doskonale sprawdzają się w przypadku niestrawności. Przede wszystkim należy wypijać dużo wody niegazowanej. Powinno jej być około 2 litry dziennie. Jednak kobiety w ciąży i osoby ciężko pracujące fizycznie oraz uprawiające sport powinny wypijać jej o wiele więcej. Dzieci i osoby starsze potrzebują zazwyczaj mniej wody, ale nie czują tak dużego pragnienia jak pozostali. Spożywanie posiłków bogatych w błonnik czyli chleba pełnoziarnistego i innych produktów z pełnego ziarna, pomaga w procesach trawiennych.  Tym samym zmniejsza ryzyko pojawienia się niestrawności.

Takie posiłki pomagają także zadbać o sylwetkę. Jeżeli pomimo zmiany diety i wprowadzenia dobrych nawyków problem nie znika, warto zwrócić się do lekarza, który przepisze odpowiednie środki farmakologiczne, dobrane do objawów. Pomogą one załagodzić objawy. W trakcie leczenia bardzo często udaje się ustalić dokładną przyczynę i ją wyeliminować. Warto w razie zauważenie niepokojących objawów udać się do lekarza i poprosić go o poradę.

Częstokrotnie na tymczasową niestrawność zadziała Amol. W swoim ziołowym składzie zawiera między innymi miętę pieprzową oraz lawendę, które zmniejszają uczucie napięcia w żołądku oraz uspokajają perystaltykę jelit.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss