5 kwietnia 2016 Last Updated 1:33 pm

Narkotyki jednym z głównych wrogów współczesnego człowieka

W dzisiejszych czasach, każda pełnoletnia osoba ma łatwy dostęp do różnorodnych napojów alkoholowych i narkotyków. Mało jednak z tych młodych ludzi posiada pojęcie, jak szkodliwy

W dzisiejszych czasach, każda pełnoletnia osoba ma łatwy dostęp do różnorodnych napojów alkoholowych i narkotyków. Mało jednak z tych młodych ludzi posiada pojęcie, jak szkodliwy i destrukcyjny wpływ wywierają one na zdrowie.

Dlatego detoks narkotykowy jest często przeprowadzany już w grupach nastolatków. Jak powszechnie wiadomo próba zerwania z nałogiem jest bardzo trudna, i gdy brakuje nam samodyscypliny, zazwyczaj kończy się naszą przegraną. Detoks narkotykowy powinien być więc przeprowadzany pod czujnym okiem drugiej osoby, najlepiej specjalisty czy lekarza, albo chociaż jakiej bliskiej nam osoby, której zależy na naszym zdrowiu. Detoks narkotykowy nie musi być przeprowadzany w jakimś specjalistycznym ośrodku, co jest czasami nawet bardziej komfortowym wyborem.

Samodzielny dotoks

Można go przeprowadzić samodzielnie nawet w zaciszu swojego domu. Ważne wówczas jest odpowiednie przygotowanie oraz motywacja. Należy na samym początku ustalić, jak długo potrwa detoks narkotykowy, czyli jego datę rozpoczęcia oraz zakończenia. Będzie nam do tego przydatna jakaś życzliwa nam osoba, której ufamy. Trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy i oszacować, jak duży wpływ miało na nasze dotychczasowe życie uzależnienie oraz ile już szkód wyrządziło dookoła. Warto zacząć już w początkowym stadium, myśleć i widzieć siebie jak osobę, która zwyciężyła walkę z nałogiem i rozwiązała problemy z nim związane.

Bardzo ważnym elementem jest zaplanowanie sobie dnia, w taki sposób, aby nie pozwolić na pojawienie się nudy. Nie należy też zapominać o kontaktach z innymi osobami. Często jest tak, że zaszywamy się w domy i izolujemy się przed innymi. Nie jest to dobra opcja. Mimo, że czasami detoks narkotykowy może przynosić gorsze dni, należy przebywać jak najwięcej czasu wśród ludzi, zwłaszcza tych o pozytywnym nastawieniu do życia. Dodadzą nam one siły i chęci do wytrwania w naszej wewnętrznej walce z potworem, którego chcemy się skutecznie pozbyć raz na zawsze z naszego życia. Zerwać należy też kontakt ze starym środowiskiem narkotykowym.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss