1 listopada 2016 Last Updated 2:48 pm

Profilaktyka obolałych mięśni

Nie chcesz mieć obolałych mięśni? Zadbaj o profilaktykę – po to, aby ewentualne dolegliwości były jak najmniej dotkliwe i szybko ustępowały. Przyjrzyjmy się zatem zaleceniom

Nie chcesz mieć obolałych mięśni? Zadbaj o profilaktykę – po to, aby ewentualne dolegliwości były jak najmniej dotkliwe i szybko ustępowały. Przyjrzyjmy się zatem zaleceniom specjalistów którzy pokazują, co należy robić w takich sytuacjach.

Bóle mięśni najszybciej ustępują kiedy… regularnie je napinamy.

Napinanie mięśni jest idealnym sposobem na pozbycie się wszystkich odmian skurczów. Jeżeli bowiem będziemy je spinać, to szybko doprowadzimy do relaksacji i rozluźnienia tkanki mięśniowej. Nie tylko możemy się w ten sposób pozbyć bolesnych i uciążliwych skurczów, ale również leczymy powstałe wcześniej urazy mechaniczne.

Napinanie mięśni sprzyja zwiększonej regeneracji tkanki i umożliwia bardzo szybkie gojenie się urazów. Skrócone mięśnie są niezwykle podatne na uszkodzenia, dlatego głównym zaleceniem jest właśnie naprzemienne napinanie oraz rozluźnianie. Spróbuj sam – taki trening może przynieść naprawdę dobre rezultaty, a ty poczujesz się zdecydowanie lepiej niż do tej pory.

Jak się pozbyć dolegliwości bólowych?

Poznajmy także inne sposoby – jak pozbyć się bolesności tkanki mięśniowej. Niezwykle pomocne bywa przyjmowanie pozycji stojącej. Pozycja „na baczność” jest idealnym rozwiązaniem na skurcze łydki oraz stóp. W ten sposób rozciągamy i rozluźniamy napięte mięśnie w tych częściach ciała i szybko radzimy sobie z bólem. Jeszcze inne sposoby? Jeżeli coś wywołało Twój ból poprzedniego dnia, spróbuj wykonać dokładnie tą samą czynność następnego – bacząc jednak, by robić to delikatniej i ostrożniej.

Należy być cierpliwym, szczególnie względem większych i bardziej poważnych urazów. Ból nie przejdzie od razu, to wymaga sporej ilości czasu. Zawsze można także wspomóc proces leczenia przy pomocy preparatów przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych jak Amol, które bardzo dobrze wpływają na uporczywe bóle mięśni. Stosować można aspirynę, paracetamol oraz ibuprofen. Oczywiście ostrożnie – nie można spożywać ich zbyt dużo ani zbyt długo, bowiem może to działać szkodliwie na inne partie naszego ciała, na przykład uszkadzać błonę śluzową żołądka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss