11 marca 2015 Last Updated 9:51 am

Stomatologiczne zabiegi chirurgiczne

Stomatologiczne operacje chirurgiczne to skomplikowane indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta zabiegi przeprowadzane w jamie ustnej, lub jej obrębie. Jest kilka podstawowych zagadnień i rodzajów tych

Stomatologiczne operacje chirurgiczne to skomplikowane indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta zabiegi przeprowadzane w jamie ustnej, lub jej obrębie. Jest kilka podstawowych zagadnień i rodzajów tych zabiegów. Najczęstszym z nich będzie usuwanie skomplikowanych przypadków nie nadających się do leczenia zębów.

Ekstrakcja takich zębów w zależności od poziomu skomplikowania może nawet odbywać się w narkozie, jeśli ząb, lub zęby są bardzo mocno wrośnięte, mają splątane korzenie, bądź są na tyle poważnie uszkodzone że nie da się tego wykonać w inny jak operacyjny sposób. Kolejnym bardzo ważnym aspektem chirurgii stomatologicznej jest usuwanie ropni, zgorzeli, przetok twarzowo – szczękowych, oraz leczenie niezłośliwych nowotworów znajdujących się w jamie ustnej.

Zabiegi podcinania wiązadełek

Dla lepszego komfortu poprawiającego logopedię wykonywane są zabiegi podcinania wiązadełek ust lub języka, jakie korygują wrodzone zniekształcenia naszej jamy ustnej, przeszkadzające nam w poprawnej wymowie. Do zabiegów chirurgii szczękowej należy również wstępne przygotowanie naszego uzębienia do założenia aparatu ortodontycznego jaki ma poprawić system naszego uzębienia.

Implantologia – czym się zajmuje?

implantologia-krakowImplantologia to kolejne z zabiegów chirurgii stomatologiczne jakie są bardzo często wykonywane u pacjentów. Wstawianie brakującego uzębienia ma nie tylko poprawić nasz wygląd zewnętrzny ale i ma zwiększyć komfort jaki nam brakuje podczas spożywania posiłków.

Leczenie kanałowe to również zagadnienie stomatologii chirurgicznej, długotrwałe i mozolne zabiegi niejednokrotnie pozwoliły na uratowanie zepsutych zębów od ich nieodwracalnego usunięcia. Odsłanianie źle bądź wcale nie wyrżniętych zębów, gdyby nie zabiegi chirurgiczne, wielu pacjentów miałoby z tym poważne kłopoty., ale i leczenie złamań szczęki, jej pęknięć czy uzupełnianie tkanki kostnej jest powodem dla jakiego korzystamy z chirurgii szczękowej. Jest jak widać tego całkiem sporo, ale i tak nie można w tym krótkim opisie wyczerpać tego tematu, można go ewentualnie tylko nakreślić.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss