17 maja 2016 Last Updated 3:54 pm

Zdrowe zastosowanie owoców i warzyw w codziennej diecie

O tym, że owoce i warzywa to podstawa zdrowego trybu życia nie trzeba nikomu przypominać. Zewsząd informuje nas się o konieczności spożywania przynajmniej pięciu porcji

O tym, że owoce i warzywa to podstawa zdrowego trybu życia nie trzeba nikomu przypominać. Zewsząd informuje nas się o konieczności spożywania przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców każdego dnia. Nie jest to jednak wcale takie oczywiste, gdyż nie każdy z nas przepada za surowymi warzywami. Zwłaszcza dzieci trudno jest przekonać, że schrupanie surowej marchewki może być przyjemnością.
Z pomocą przychodzą wyciskarki do soków. Dzięki takiemu urządzeniu nawet największy niejadek ma okazję przekonać się, że świeżo wyciśnięty sok z jabłka czy pomarańczy ma zupełnie inny smak niż ten zakupiony w sklepie, z kartonu czy z butelki. Dodatkową zaletą wyciskarek do soków jest fakt, iż taka jednorazowa inwestycja bardzo szybko się zwraca, gdyż samodzielnie przygotowane napoje są zdecydowanie tańsze od kupowanych.

Ciekawym dla wielu osób jest fakt, że nie tylko owoce nadają się do przygotowania soków. Z powodzeniem można podać swoim znajomym sok z natki pietruszki, który nie tylko doskonale smakuje, ale przy okazji ma niemały, pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wyciskarki do soków poradzą sobie także z burakami, których nawet nie trzeba dosładzać, a pomagają naszemu sercu i żyłom. W gorące dni każdego ucieszy szklanka soku, w skład którego wchodzą melon i ogórek.

Świeżo wyciskane soki to idealny sposób na to, aby zadbać o codzienną porcję warzyw i owoców zarówno dla siebie, jak i dla całej rodziny. Niewiele jest osób, które nie przepada za słodkimi napojami, a własnoręcznie przygotowany sok może być świetną alternatywą. Ponadto dzieci z pewnością ucieszy możliwość samodzielnego przygotowania napoju, jak również odkrywanie nowych kombinacji i smaków. Wkrótce przekonają się, że praktycznie każdy owoc i każde warzywo może stać się bazą do smacznego soku, który dodatkowo będzie korzystnie służył naszemu zdrowiu.
Na zdrowiu nie warto oszczędzać, a wyciskarki do soków mogą być doskonałymi prezentami dla nowożeńców czy przy przeprowadzce do nowego mieszkania. Zdecydowanie jest to świetny zakup a z czasem możemy się przekonać, że spożycie pięciu porcji warzyw i owoców jest naprawdę proste.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Discuss